dr n. med. Monika Drobek-Słowik

Specjalista chorób oczu

Opis

Edukacja i praktyka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia ukończone z wyróżnieniem. Od 2001 do 2015 roku pracowała na stanowisku asystenta w Klinice Okulistyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, zdobywając tam bogate doświadczenie w zakresie różnych zabiegów chirurgii okulistycznej, w tym fakoemulsyfikacji zaćmy, leczenia zachowawczego oraz diagnostyki wielu chorób oczu .

W 2005 roku obroniła doktorat w dziedzinie okulistyki „Analiza czynników ryzyka powstawania zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).” W 2007 roku uzyskała stopień – specjalista chorób oczu.

Jest autorem i współautorem licznych badań i prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych oraz referatów wygłaszanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Systematycznie poszerza wiedzę aktywnie uczestnicząc w licznych szkoleniach i sympozjach okulistycznych w kraju i za granicą. Posiada bogate doświadczenia w prowadzeniu badań klinicznych na stanowisku badacza oraz głównego badacza.

Zainteresowania zawodowe

Swoje szczególne zainteresowania pokłada w chirurgii okulistycznej. Specjalizuje się w chirurgii zaćmy (fakoemulsyfikacja zaćmy), zabiegach w obrębie aparatu ochronnego oka ( plastyka powiek, guzy powiek, zabiegi naprawcze w przypadku zmian inwolucyjnych powiek). Obecnie w ramach pracy w Domu Lekarskim przeprowadza miesięcznie kilkadziesiąt zabiegów fakoemulsyfikacji zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki. Wykonuje również zabiegi w zakresie tylnego odcinka gałki ocznej – zewnątrztwardówkowe zabiegi w przypadku odwarstwienia siatkówki (wpuklenia, opasania). Począwszy od badań do pracy doktorskiej do chwili obecnej ciągle poszerza swą szeroką już wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia chorób plamki żółtej –między innymi zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).

Ma doświadczenie w opiece okulistycznej i leczeniu pacjentów chorujących na cukrzycę, zarówno dorosłych jak i dzieci. W zakresie jej szczególnych zainteresowań pozostaje również diagnostyka i leczenie schorzeń neurookulistycznych oraz chorób przewlekłych obejmujących m. in. narząd wzroku np. stwardnienie rozsiane.

Przynależność do towarzystw

Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2012 roku pełni funkcję Sekretarza Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Monika Drobek-Słowik - - - 11:30 - 14:00 -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.