Dr Piotr Kominiak uczestnikiem konferencji ortopedycznej na Florydzie

Dr Piotr Kominiak w dniach 22-23 stycznia był jednym z grona 360 światowej klasy ortopedów zaproszonych na konferencję „Orthopedic Technology &Innovation Forum (OTIF) na Florydzie.

Spotkanie zorganizowane zostało dla bardzo ścisłego grona ortopedów, którzy w swojej codziennej pracy wykonują technologicznie zaawansowane zabiegi operacyjne i wykorzystują do tych zabiegów implanty ortopedyczne. Celem konferencji było omówienie najnowszych trendów i osiągnięć w artroskopowym leczeniu schorzeń stawów, medycynie sportowej i endoprotezoplastyce stawów. Wszystkie wymienione obszary leżą w ścisłym zainteresowaniu dra Piotra Kominiaka – na co dzień zajmuje się właśnie tymi zagadnieniami, a w ciągu roku wykonuje ponad 300 zabiegów z ww. obszaru ortopedii.

Udział w takich konferencjach jest doskonałą sposobnością do wymiany doświadczeń z ortopedami z całego świata, którzy podobnie jak dr Kominiak są praktykami i wykonują wiele operacji. Jest to także okazja do poznania nowinek technologicznych i wymiany opinii nt. rozwoju nowoczesnych, innowacyjnych i małoinwazyjnych operacji ortopedycznych.
To również potwierdzenie, że specjaliści Domu Lekarskiego stosują techniki i implanty dostępne w światowej klasy placówkach medycznych.