Dr Piotr Kominiak na szkoleniu u specjalisty światowej klasy

Nasz specjalista ortopeda, dr Piotr Kominiak, po raz kolejny miał okazję wzbogacić swoje umiejętności – tym razem przy boku ortopedy światowej klasy, Profesora Philipa Schoettle.

Dr Piotr Kominiak wraz z Drem Łukaszem Luboińskim, ordynatorem i specjalistą ortopedii i traumatologii z Warszawy, towarzyszył Profesorowi Schoettle na sali operacyjnej w Monachium, poznając jego techniki chirurgii w zakresie trochleoplastyki i MPFL. Trochleoplastyka stosowana jest w przypadku dysplazji kości udowej (rzadka choroba rozrostowa kości) i polega na usunięciu tkanki kostnej spod chrząstki rowka międzykłykciowego, przy jednoczesnym pogłębieniu rowka. Zabieg ten wymaga precyzyjnych umiejętności chirurgicznych i dostosowanych rozwiązań technicznych indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dopełnieniem części praktycznej u Prof. Schoettle było szkolenie z wykorzystania nowoczesnych narzędzi do tego zabiegu w firmie Arthrex, na którym dr Kominiak przedstawił również swoją prezentację wraz z drem Luboińskim.

Prof. Dr Med. Phillip Schoettle to chirurg ortopeda, który od 2017 r. kieruje Knee and Health Institute – praktyką ortopedyczną i centrum medycyny regeneracyjnej w Monachium. Jego doświadczenie uznane jest nie tylko w Niemczech, lecz także na całym świecie, jako jednego z wiodących lekarzy medycyny regeneracyjnej i stosowania terapii komórkami macierzystymi do wspierania naturalnych procesów zachodzących w organizmie w leczeniu urazów, chorób zwyrodnieniowych i przewlekłych.

Ogromnie nas cieszy, że nasz dr Piotr Kominiak nieustannie doskonali swoje kompetencje zawodowe u boku wysokiej klasy specjalistów, śledzi nowoczesne rozwiązania w ortopedii, a przede wszystkim reprezentuje Dom Lekarski w tak ważnych wydarzeniach dla świata medycyny!