Dr Piotr Kominiak i Magdalena Ignasiak na VIII Międzynarodowej Konferencji „Myśl rehabilitacyjna Prof. Andrzeja Seyfrieda”

Nasi lekarze i rehabilitanci nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Tym razem dr Piotr Kominiak i Magdalena Ignasiak mieli okazję uczestniczyć i podzielić się swoją wiedzą podczas VIII Międzynarodowej Konferencji „Myśl rehabilitacyjna Prof. Andrzeja Seyfrieda” zorganizowanej w dniach 17-18 maja.

Konferencje poświęcone myśli rehabilitacyjnej Profesora Andrzeja Seyfrieda organizowane są co roku przez Wydział Rehabilitacji AWF w Warszawie dla fizjoterapeutów. Jest to ważne spotkanie naukowe, dedykowane szczególnie osobom zainteresowanym rehabilitacją kardiologiczną, neurologiczną i ortopedyczną. Tym razem tematem przewodnim był „Bark – następstwo ewolucji”.

Tego typu konferencja to bezcenna okazja do wymiany doświadczeń i podzielenia się praktyczną wiedzą. Wykładowcami na niej są wykwalifikowani rehabilitanci, ortopedzi zajmujący się barkiem i radiolodzy. To dla nas zaszczyt, że wśród nich znaleźli się nasz ortopeda dr Piotr Kominiak i rehabilitantka Magdalena Ignasiak. Dr Kominiak omówił prezentację na temat: „Zespół ciasnoty podbarkowej – leczenie operacyjne versus zachowawcze”, a Magdalena Ignasiak poprowadziła część rehabilitacyjną.

Przez dwa dni nasi specjaliści mogli uczestniczyć również w sesjach naukowych, prezentacyjnych oraz referatowych, sesji plakatowej, warsztatach oraz na forum dyskusyjnym. Sesje tematyczne dotyczyły m.in. najnowszych metod leczenia urazów barku, metod diagnostycznych i fizjoterapii barku w różnych zespołach i patologiach, fizjoterapii w schorzeniach różnych struktur i układów zaburzających funkcje barku, a także aspektów psychologicznych pracy z osobami z problemami z barkiem.

Tegoroczna konferencja była wyjątkowa ze względu na obchody jubileuszu 35-lecia Wydziału Rehabilitacji oraz 90-lecia AWF Warszawa, jak również z racji 10. rocznicy śmierci Profesora Andrzeja Seyfrieda, czyli patrona konferencji.

Profesor Andrzej Seyfried zapisał się w historii rehabilitacji m.in. jako jeden z najwybitniejszych polskich specjalistów, współtwórca Polskiej Szkoły Rehabilitacji, wykładowca licznych uczelni krajowych i zagranicznych oraz ekspert ds. rehabilitacji i szef misji międzynarodowej WHO.