dr n. med. Marcin Ferenc w roli wykładowcy i instruktora dla ortopedów

Dr n. med. Marcin Ferenc, specjalista ortopeda, na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy występował w roli wykładowcy i instruktora dla swoich kolegów po fachu i uczestniczył w kilku wydarzeniach, podczas których mógł przekazać swoją wiedzę, m.in. na temat najnowocześniejszych rozwiązań.

Od listopada do marca odbyły się 4 szkolenia i sympozja, w których dr Ferenc brał udział. Brali w nich udział zarówno młodzi lekarze rezydenci, jak i Ci doświadczeni operujący już na co dzień, pragnący zdobywać coraz lepsze umiejętności. Wśród ośrodków szkoleniowych znalazły się Warszawa i Zuchwil (Szwajcaria), a krótką charakterystykę przedstawił nam dr Ferenc:

– 26 – 27.11 – szkolenie dzięki uprzejmości i inicjatywie firmy DePyu Synthes na preparatach anatomicznych w Zuchwil (Szwajcaria) w zakresie zastosowania najnowocześniejszych gwoździ śródszpikowych w leczeniu złamań kończyny dolnej. Szkolimy się w tej formule już od 4 lat.

– 30.11 – 01.12 – cykliczne sympozjum Masterclass Upper Extremity w Warszawie dzięki uprzejmości i inicjatywie firmy Stryker. Dziesiątki trudnych przypadków i powikłań po urazach kończyny górnej z praktyki ortopedów z terenu całej Polski zostało przeanalizowane przez instruktorów przy aktywnym udziale uczestników. Nauka poprzez analizę przebiegu leczenia i wyciąganie wniosków.

– 10 – 11.01 – ponowne szkolenie dzięki uprzejmości i inicjatywie firmy DePyu Synthes na preparatach anatomicznych w Zuchwil (Szwajcaria) w zakresie zastosowania najnowocześniejszych gwoździ śródszpikowych w leczeniu złamań kończyny dolnej.

– 2 – 3.03 – Stryker Trauma Academy 2018 w Warszawie. Szkolenie dla lekarzy rezydentów z podstaw leczenia operacyjnego złamań ze szczególnym naciskiem na prawidłowe zrozumienie biologii zrostu kostnego. W trakcie kursu nie zabrakło możliwości przećwiczenia technik operacyjnych na modelach kości.

Szkolenia i sympozja te nie odbyłyby się bez zaangażowania osób z kilku firm, zatem należą się im wyrazy uznania i podziękowania, co za naszym pośrednictwem uczynił również dr Ferenc:

„Szczególne podziękowania dla Janusza Siurka (DePyu Synthes), Szymona Foksa (Stryker), dr Piotra Piekarczyka z Wojskowego Instytutu Medycznego oraz wszystkich osób zaangażowanych w te przedsięwzięcia za poświęcony czas i energię na szkolenie polskich ortopedów. Bycie wykładowcą i instruktorem podczas tego typu kursów jest dla mnie ogromną przyjemnością i przy okazji również ogromną dawką nowej wiedzy”.drFerenc_szkolenia