Dr n. med. Dariusz Kuligowski uczestnikiem 10. edycji prestiżowej konferencji ginekologicznej

Nasz specjalista ginekolog dr n. med. Dariusz Kuligowski po raz kolejny miał okazję brać udział w Konferencji Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, która odbyła się w dniach od 31 maja do 1 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Konferencja została zorganizowana już 10. raz w stolicy Wielkopolski pod naukowym kierownictwem prof. dra hab. Macieja Wilczaka, który do współpracy zaprosił najwybitniejszych europejskich specjalistów w dziedzinie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery): prof. Jeana-Bernarda Dubuissona ze Szwajcarii oraz dra Friedricha Pauli z Niemiec i dra Burgharda Abendsteina z Austrii.

Zaproszeni lekarze w przeddzień konferencji poprowadzili warsztaty przy użyciu najnowocześniejszych jednorazowych narzędzi laparoskopowych z systemem obrazowania zabiegów operacyjnych w technice 3D, które bezpośrednio transmitowano z sal operacyjnych do sali dydaktycznej, dzięki czemu lekarze z całej Polski mogli obserwować przeprowadzane operacje. Jedną z operacji, która została przeprowadzona w ten sposób w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka przy ul. Polnej, była operacja usunięcia tzw. mięśniaków macicy, czyli guzów narządu rodnego kobiet. W sesji inaugurującej konferencję goście podzielili się wynikami swoich badań i doświadczeniami w zakresie w/w technik operacyjnych. Osobne panele tematyczne konferencji poświęcono antykoncepcji hormonalnej i HTZ z punktu widzenia ginekologa i onkologa, a także nowoczesnym metodom obrazowania w ginekologii i opiece nad kobietą w ciąży.

Jesteśmy dumni, że nasz ginekolog Doktor Kuligowski nie tylko miał okazję wzbogacić swoją wiedzę z umiejętności szczegółowego rozpoznawania zmian i doskonalenia prowadzenia samych zabiegów, lecz także na co dzień w naszym ośrodku praktykuje nowoczesne i małoinwazyjne techniki operacyjne.