COVID-19

Najważniejsze informacje

Koronawirus SARS-COV2 to specyficzny rodzaj wirusa RNA osłoniętego błoną lipidową (tłuszczową), która ulega zniszczeniu w kontakcie ze środkami chemicznymi. Dzięki temu rozprzestrzenianiu wirusowi można zapobiec poprzez stosowanie wzmożonej higieny osobistej – częste mycie rąk, stosowanie preparatów do dezynfekcji z alkoholem (min 60-70%) oraz preparatów wirusobójczych.

Koronawirus SARS-COV2 może wywołać chorobę COVID-19 – to właśnie ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia i życia. Może wywoływać:
– duszności,
– gorączkę,
– kaszel,
– bóle mięśniowe,
– utratę węchu i smaku,
a także szereg innych objawów.

Wszystkie niezbędne informacje dot. zaleceń w przypadku zakażenia SARS-COV2, postępowania oraz zaleceń i obostrzeń znajdują się na stronach:


 

Wizyta w przychodni

W tym trudnym czasie związanym z zagrożeniem epidemiologicznym SARS-CoV-2 mamy w Domu Lekarskim na uwadze Wasze dobro, wdrażając szczególne zasady postępowania w naszych placówkach.

Wprowadzając odpowiednie środki prewencji, zwracamy się z prośbą do naszych Pacjentów o:

 • zachowanie właściwych zasad higieny oraz dezynfekcji rąk przez osoby przebywające na terenie placówki;
 • bezpieczną odległość (ok. 2 m) od rejestracji i względem pozostałych osób na terenie ośrodka (pojedynczo przy stanowiskach);
 • przyjście na wizytę/badanie/zabieg w maseczce i bez osób towarzyszących (mogą poczekać na zewnątrz ośrodka);
 • przybycie na wizytę/badanie/zabieg nie wcześniej niż 5-10 min przed umówioną godziną w celu unikania tworzenia większych skupisk ludzkich;
 • REJESTRACJĘ TELEFONICZNĄ zamiast bezpośrednio w placówce
 • osoby po 70 r.ż. z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o kontakt z koordynatorem w celu ustalenia szczegółów wizyty/zabiegu;
 • płatności bezgotówkowe, najlepiej kartą zbliżeniowo (płatność gotówką będzie przyjmowana w rękawiczkach);
 • wykonanie przed przyjściem na wizytę/badanie ankiety wstępnej kwalifikacji zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2:
 • Czy występują u Pani/Pana objawy?
  • gorączka powyżej 38°C
  • kaszel
  • uczucie duszności – trudności w nabraniu powietrza
  • utrata węchu lub smaku?

  Pacjentów z powyższymi objawami oraz osoby, które miały kontakt z osobą chorą lub przebywały za granicą, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą rejestracją, tel. 91 469 22 82 w celu zmiany terminu wizyty/zabiegu, samokontrolę przez 14 dni w przypadku powrotu z zagranicy.

Badania dla pacjentów indywidualnych

Nasza placówka medyczna przeprowadza pobrania wymazów z przedniego przedsionka nosa w celu wykrycia obecnego zakażenia koronawirusem. Testy na Covid-19 niewymagające skierowania od lekarza w ramach NFZ odbywają się w naszych punktach pobrań zlokalizowanych na terenie Szczecina:

ulica Przyszłości 43A (Płonia, pawilon obok parkingu Netto),
ulica Południowa 20 (Rondo Hakena Park, pawilon od prawej strony kompleksu),
aleja Wyzwolenia 44A (Centrum Handlowe Fala, pawilon na parkingu),
ulica Łubinowa (Pętla Autobusowa Słoneczne, pawilon na parkingu),
ulica Torfowa 1 (pawilon na parkingu).

W naszych punktach można zlecić wykonanie testu RT-PCR wykrywającego obecność RNA wirusa SARS-CoV-2 w kodzie genetycznym (w cenie 450 zł) oraz testu antygenowego wykrywający antygen SARS-CoV-2 (w cenie 130 zł). Sam test na Covid-19 trwa dosłownie kilka minut – wymaga jedynie pobrania wymazu i przeprowadzenia czynności administracyjnych. Wynik wystawiamy nie tylko w języku polskim, ale również angielskim czy niemieckim. Na badanie należy przyjść minimum 2 godziny po posiłku. Nie należy przez ten czas również pić, płukać jamy ustnej i nosa, palić papierosów, przyjmować leków czy żuć gumy.

Rejestracja oraz godziny przyjęć:

Testy na Covid-19 przeprowadzamy codziennie w różnych godzinach w zależności od placówki, dzięki czemu maksymalnie skracamy czas oczekiwania na wyniki przez pacjenta.

W punktach pobrań przy alei Wyzwolenia (Centrum Handlowe Fala) ulicy Przyszłości, przy ul. Południowej (Rondo Hakena Park) ul. Łubinowej (Pętla Autobusowa Słoneczne) przeprowadzamy testy CODZIENNIE między 8:00 a 18:00, a przy ul. Torfowej 1 (na parkingu) CODZIENNIE między 7:00 a 18:00. W naszych placówkach testy RT-PCR wykonywane są do godz. 18:00. Ostatni wymaz wykonujemy 20 minut przed zamknięciem punktu.

Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji: Punkty pobrań COVID-19.

Szczepienia przeciw COVID-19

Dom Lekarski dołącza do Narodowego Programu Szczepień. Od 17 stycznia będzie możliwość szczepienia przeciw COVID-19 w naszym Centrum Medycznym w Outlet Park.

Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji: Punkt szczepień COVID-19.

Oferta badań dla firm

W trosce o zdrowie osób prywatnych i firm oferujemy profesjonalne wsparcie dla Twojego biznesu, zapewniając szybki dostęp do diagnostyki zakażeń wirusem SARS-COV-2 w organizmie. Dzięki naszemu doświadczeniu w przeprowadzaniu testów na zlecenie firm wykonujemy testy antygenowe i RT-PCR – wszystkie z zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z nami – poinformuj nas o interesującym Cię badaniu w kierunku COVID-19,  ilości osób i miejscu badania, a my przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę:

 • wykonania testów PCR lub Ag (antygenowych) w siedzibie firmy lub innym, wskazanym miejscu;
 • cyklicznego testowania pracowników, którzy wyjeżdżają lub wracają z zagranicznych delegacji w punktach testów COVID Domu Lekarskiego, bądź w siedzibie firmy;
 • okazjonalnego wykonywania testów przy okazji większych zgromadzeń – konferencje, wydarzenia firmowe.

Aby omówić szczegóły, prosimy o kontakt – odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Kontakt dla firm: kbialas@domlekarski.pl