COVID-19

Najważniejsze informacje

Koronawirus SARS-COV2 to specyficzny rodzaj wirusa RNA osłoniętego błoną lipidową (tłuszczową), która ulega zniszczeniu w kontakcie ze środkami chemicznymi. Dzięki temu rozprzestrzenianiu wirusowi można zapobiec poprzez stosowanie wzmożonej higieny osobistej – częste mycie rąk, stosowanie preparatów do dezynfekcji z alkoholem (min 60-70%) oraz preparatów wirusobójczych.

Koronawirus SARS-COV2 może wywołać chorobę COVID-19 – to właśnie ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia i życia. Może wywoływać:
– duszności,
– gorączkę,
– kaszel,
– bóle mięśniowe,
– utratę węchu i smaku,
a także szereg innych objawów.

Wszystkie niezbędne informacje dot. zaleceń w przypadku zakażenia SARS-COV2, postępowania oraz zaleceń i obostrzeń znajdują się na stronach:

Wizyta w przychodni

W tym trudnym czasie związanym z zagrożeniem epidemiologicznym SARS-CoV-2 mamy w Domu Lekarskim na uwadze Wasze dobro, wdrażając szczególne zasady postępowania w naszych placówkach.

Wprowadzając odpowiednie środki prewencji, zwracamy się z prośbą do naszych Pacjentów o:

 • zachowanie właściwych zasad higieny oraz dezynfekcji rąk przez osoby przebywające na terenie placówki;
 • bezpieczną odległość (ok. 2 m) od rejestracji i względem pozostałych osób na terenie ośrodka (pojedynczo przy stanowiskach);
 • przyjście na wizytę/badanie/zabieg w maseczce i bez osób towarzyszących (mogą poczekać na zewnątrz ośrodka);
 • przybycie na wizytę/badanie/zabieg nie wcześniej niż 5-10 min przed umówioną godziną w celu unikania tworzenia większych skupisk ludzkich;
 • REJESTRACJĘ TELEFONICZNĄ zamiast bezpośrednio w placówce
 • osoby po 70 r.ż. z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o kontakt z koordynatorem w celu ustalenia szczegółów wizyty/zabiegu;
 • płatności bezgotówkowe, najlepiej kartą zbliżeniowo (płatność gotówką będzie przyjmowana w rękawiczkach);
 • wykonanie przed przyjściem na wizytę/badanie ankiety wstępnej kwalifikacji zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2:
 • Czy występują u Pani/Pana objawy?
  • gorączka powyżej 38°C
  • kaszel
  • uczucie duszności – trudności w nabraniu powietrza
  • utrata węchu lub smaku?

  Pacjentów z powyższymi objawami oraz osoby, które miały kontakt z osobą chorą lub przebywały za granicą, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą rejestracją, tel. 91 469 22 82 w celu zmiany terminu wizyty/zabiegu, samokontrolę przez 14 dni w przypadku powrotu z zagranicy.

Badania dla pacjentów indywidualnych

Nasza placówka medyczna przeprowadza pobrania wymazów z nosogardzieli w celu wykrycia obecnego zakażenia koronawirusem. Testy na Covid-19 niewymagające skierowania od lekarza w ramach NFZ odbywają się w dwóch punktach pobrań zlokalizowanych na terenie Szczecina:

ulica Bagienna 6 (pawilon na parkingu, wjazd od strony parkingu),
ulica Przyszłości 43A (Płonia, pawilon obok parkingu Netto),
ulica Południowa 20 (Rondo Hakena Park, pawilon od prawej strony kompleksu).

W naszych punktach można zlecić wykonanie testu RT-PCR wykrywającego obecność RNA wirusa SARS-CoV-2 w kodzie genetycznym (w cenie 450 zł) oraz testu antygenowego wykrywający antygen SARS-CoV-2 (w cenie 150 zł). Sam test na Covid-19 trwa dosłownie kilka minut – wymaga jedynie pobrania wymazu i przeprowadzenia czynności administracyjnych. Wynik wystawiamy nie tylko w języku polskim, ale również angielskim czy niemieckim. Na badanie należy przyjść minimum 2 godziny po posiłku. Nie należy przez ten czas również pić, płukać jamy ustnej i nosa, palić papierosów, przyjmować leków czy żuć gumy.

Rejestracja oraz godziny przyjęć:

Testy na Covid-19 przeprowadzamy codziennie w różnych godzinach w zależności od placówki, dzięki czemu maksymalnie skracamy czas oczekiwania na wyniki przez pacjenta.

Z punktów pobrań przy ulicy Przyszłości oraz przy ul. Południowej (Rondo Hakena Park) przeprowadzamy testy CODZIENNIE między 8:00 a 18:00, a przy ulicy Bagiennej od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-18:00 oraz w soboty i niedzielę w godz. 11:00-19:00 (rejestracja 8:00-21:00). W naszych placówkach testy RT-PCR wykonywane są do godz. 12:00.  Po tej godzinie możliwe jest wykonanie jedynie testów antygenowych. Ostatni wymaz wykonujemy na pół godziny przed zamknięciem punktu.

Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji: Punkty pobrań COVID-19.

Oferta badań dla firm

W trosce o zdrowie osób prywatnych i firm oferujemy profesjonalne wsparcie dla Twojego biznesu, zapewniając szybki dostęp do diagnostyki zakażeń wirusem SARS-COV-2 w organizmie. Dzięki naszemu doświadczeniu w przeprowadzaniu testów na zlecenie firm wykonujemy testy antygenowe i RT-PCR – wszystkie z zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z nami – poinformuj nas o interesującym Cię badaniu w kierunku COVID-19,  ilości osób i miejscu badania, a my przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę.