Implanty Pillar w walce z chrapaniem

Implanty są nową szansą na skuteczne leczenie chrapania i bezdechów, którego efekt utrzymuje się przez wiele lat. Dowiedz się, jak 3 małe implanty poliestrowe mogą przynieść spokojny sen!

Czy problem, jakim jest chrapanie, dotyka wielu osób?

Najnowsze Badania CBOS pokazują, że prawie 13 milionów Polaków chrapie! Statystycznie częściej chrapią mężczyźni – blisko 2/3, kobiet nieco mniej, ale również dużo – 1/3 otwarcie przyznaje się do chrapania. Przypadłość ta z pewnością nie jest zdrowa i nie wolno jej lekceważyć. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na osoby, u których występują chwilowe przerwy w oddychaniu. Dodatkowo schorzenie powoduje gorsze dotlenienie organizmu, osoba chrapiąca po przebudzeniu często odczuwa takie dolegliwości jak: ból głowy, osłabienie, przygnębienie i zmęczenie, problemy z koncentracją i zapamiętywaniem, senność w ciągu dnia, osłabienie libido, depresja. Wymienione wyżej dolegliwości, to tylko jedne z wielu konsekwencji chrapania. Jeżeli głównym powodem chrapania jest nieprawidłowa budowa podniebienia miękkiego, można z nim skutecznie walczyć przy pomocy małoinwazyjnych zabiegów, takich jak np. implanty podniebienne Pillar.

Czym jest procedura Pillar?

pillarJest to prosty, bezpieczny i skuteczny zabieg mający na celu usztywnienie podniebienia miękkiego, stosowany w celu powstrzymania chrapania.

W wielu przypadkach może to również pomóc osobom cierpiącym na łagodny do umiarkowanego bezdech senny. Jest to stosunkowo bezbolesny zabieg, który można wykonać w gabinecie lekarskim w ciągu około 20 minut, stosując tylko znieczulenie miejscowe.

Podczas procedury Pillar lekarz, za pomocą sterylnego narzędzia, umieszcza w podniebieniu miękkim 3 małe implanty (około 0,7 cm długości i 0,08 cm szerokości). Z biegiem czasu implanty za pomocą naturalnych reakcji organizmu powodują strukturalne usztywnienie podniebienia miękkiego i zmniejszają drganie tkanek, które wywołuje chrapanie. Implanty Pillar wykonane są z materiału poliestrowego, który jest używany w wszczepianych urządzeniach medycznych od ponad 50 lat.

Czy nowa procedura Pillar jest „sprawdzona”?

Więcej niż 45.000 pacjentów na całym świecie skorzystało z procedury Pillar. Metoda ta jest bezpieczna, skuteczna i małoinwazyjna. Umożliwiła lekarzom przywracanie spokojnych i przespanych nocy większej ilości pacjentów niż kiedykolwiek wcześniej.

1 implanty
Implanty blokowe są wykonane
z tkanych włókien poliestrowych.

Jakie są dodatkowe zalety procedury dla pacjenta?

Pillar, to mało inwazyjne rozwiązanie przeciwdziałające chronicznemu chrapaniu:

  • procedura trwa około 20 minut;
  • minimalnie inwazyjna;
  • wymaga jedynie znieczulenia miejscowego;
  • minimalny ból i dyskomfort;
  • pacjent zazwyczaj wraca do normalnego funkcjonowania i diety jeszcze tego samego dnia;

Jak się czuje pacjent po zabiegu?

Gdy znieczulenie słabnie, niewielki odsetek pacjentów zgłasza po zabiegu drobne „odczuwanie ciała obcego”. Uczucie to jest tymczasowe i powinno ustąpić i zniknąć całkowicie w ciągu kilku dni po zabiegu. Niektórzy pacjenci używają leków przeciwbólowych po zabiegu, ale większość jest w stanie powrócić do normalnej aktywności tego samego dnia.
Niektórzy pacjenci odczuwają widoczną poprawę w ciągu pierwszych kilku tygodni, podczas gdy inni muszą odczekać od 8 do 12 tygodni, aby móc w pełni korzystać z zalet procedury Pillar.
Czy procedura Pillar jest skuteczną metodą w walce z chrapaniem?

Badania kliniczne wykazały, że:

  • Pacjenci doświadczali znaczących spadków intensywności chrapania.
  • U około 80% pacjentów wykazano zmniejszenie indeksu bezdechu hypopnea (AHI) i po roku od zabiegu wyniki były niezmienne.
  • 90% partnerów zoperowanych osób chrapiących stwierdziło zdecydowana poprawę komfortu spania.
  • Po zabiegu Pillar pacjenci wykazywali zmniejszoną senność w ciągu dnia i znaczną poprawę stylu życia.