Witrektomia

Najważniejsze informacje

Witrektomia, inaczej chirurgia szklistkowo-siatkówkowa zajmuje się wnętrzem oka. Tylną, największą komorę oka wypełnia galaretowata substancja zwana ciałem szklistym. Może być ona nieprawidłowo zmieniona np. wypełniona krwią. Wnętrze oka wyścielone jest zaś siatkówką – dzięki niej widzimy otaczający nas świat. Ona także może chorować, mogą powstawać w niej otwory, wylewy krwi, może odczepić się od wnętrza oka. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu potrafimy część tych schorzeń jeżeli nie całkowicie wyleczyć, to przynajmniej poprawić widzenie pacjenta.

Najczęstszymi wskazaniami do witrektomii są:

 • krwotoki do ciała szklistego (w przebiegu cukrzycy, zakrzepów, urazu, zmian zwyrodnieniowych)
 • odwarstwienie siatkówki
 • błony nasiatkówkowe
 • otwór plamki
 • proliferacyjna witreoretinopatia
 • zapalenie wnętrza gałki
 • ciała obce wewnątrzgałkowe

Zabieg witrektomii polega na wycięciu zmienionego ciała szklistego. Chirurg wykonuje w znieczuleniu miejscowym 3 niewielkie nacięcia twardówki (tzw. sklerotomie), przez które wprowadza do wnętrza gałki ocznej narzędzia chirurgiczne. Po wycięciu ciała szklistego gałkę oczną wypełnia się jałowym płynem, który z czasem ulega samoistnej wymianie na wtórne ciało szkliste. W zależności od przyczyny zabiegu i stanu oka operowanego lekarz może zalecić wypełnienie gałki ocznej jałowym powietrzem, mieszaniną gazu rozprężającego lub olejem silikonowym.

Chirurgia szklistkowo-siatkówkowa jest obszerną dziedziną okulistyki o bardzo dynamicznym rozwoju. Trudno jest wymienić wszystkie schorzenia ciała szklistego i siatkówki mogące być poddane leczeniu, z uwagi na ciągle wzrastającą ich liczbę.

W Domu Lekarskim zabiegi witrektomii wykonywane są w warunkach hospitalizacji znacznie przewyższających standardy państwowego lecznictwa, co zwiększa skuteczność terapii.

Cennik

OPERACJE WITREO-RETINALNE I ZABIEGI LASEROWE (na tylnym odcinku oka)
Koagulacja laserowa punktowa
250 zł
Panfotokoagulacja laserowa siatkówki
250 zł każda sesja
Operacje witreoretinalne proste (usunięcie ciała szklistego)
od 4000 zł
Kapsulotomia (YAG)
300 zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

 • Minimum formalności
 • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
 • Brak wstępnych opłat
 • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.