Liposukcja

Najważniejsze informacje

  • Liposukcja to zabieg modelujący sylwetkę – usuwany jest tłuszcz, który jest niemożliwy do usunięcie za pomocą ćwiczeń fizycznych
  • Zabieg jest bezpieczny, pozostają po nim jedynie dwie, prawie niewidoczne, małe blizny
  • Już po 1 dniu pobytu w klinice można wrócić do domu

Liposukcja, czyli korekcja podskórnej tkanki tłuszczowej, należy obok zabiegu powiększania piersi do jednych z najbardziej popularnych operacji plastycznych.
W ciągu pierwszego roku życia adipocyty (komórki odpowiedzialne za syntezę i gromadzenie tłuszczu) trzykrotnie zwiększają swoją ilość. Ich objętość wrasta w ciągu kolejnych pięciu lat a także w okresie dojrzewania. Odkładający się tłuszcz na brzuchu, udach czy biodrach to efekt naszych zaniedbań i błędów żywieniowych.
Czasami odrobina samodyscypliny, zmiana diety, ruch wystarczy, aby pozbyć się niechcianego sadełka. Niestety pozbycie się rozwiniętej w dzieciństwie i w okresie dojrzewania tkanki tłuszczowej jest czasem niemożliwe bez ingerencji chirurga plastyka.
Należy równocześnie podkreślić, że liposukcja jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie sposobem odchudzania. Zabieg również nie zlikwiduje cellulitu, czy zwiotczałej i zwisającej skóry. Zarezerwowany jest dla osób stosunkowo szczupłych, posiadających nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych regionach ciała, której nie można usunąć przy pomocy ćwiczeń fizycznych lub diety.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu przez drobne nacięcia skórne, specjalnych kaniul. Tłuszcz jest odsysany w możliwie najkrótszym czasie. Struktury stałe takie jak naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i tkanka łączną nie zostają uszkodzone, gdyż mają większą bezwładność niż tkanka tłuszczowa. Dzięki temu proces gojenia po zabiegu przebiega znacznie szybciej, a urazy i krwiaki występują rzadziej. Metoda ta jest bardzo delikatna, mało inwazyjna a równocześnie niezwykle precyzyjna. Blizny, które pozostają po odessaniu tłuszczu mają długość od 1,5 mm do 2,5 mm i są praktycznie niewidoczne.
Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Przeciętnie operacja trwa około 2 godzin. Aby nie narazić pacjenta, w czasie jednego zabiegu nie można odessać większej dawki niż trzy, maksymalnie cztery litry tłuszczu. Odessanie większej ilości, może doprowadzić do groźnych powikłań.

Jakie są zalecenia po operacji?

Pobyt w klinice jest zwykle 1 dniowy. Następnie przez okres 1 miesiąca należy nosić specjalne ubranie uciskowe, które masuje skórę, zapobiega powstawaniu krwiaków, a także przyspiesza obkurczanie się skóry. Powrót do pracy jest możliwy po upływie 1-2 tygodni w zależności od rozległości operacji. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest po 4 – 6 tygodniach.

Jak utrzymać trwały efekt po zabiegu?

Utrzymanie wagi po operacji, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, ograniczenie palenia papierosów i picia alkoholu – te czynniki gwarantują nam pewność, że efekty operacji będą trwałe i na długi czas będziemy mogli cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką. Raz odessana tkanka tłuszczowa w danym miejscu nie odbuduje się już nigdy w takiej ilości jak przed zabiegiem, ponieważ komórki tłuszczowe powstają tylko w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Tak więc można powiedzieć, że efekty po zabiegu liposukcji, utrzymują się pod pewnymi względami do końca życia.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Jarosław Tribull-Potapczuk - - - - 12:00 - 14:00

Dr n. med. Jarosław Tribul-Potapczuk w podanych godzinach przyjmuje w wybrane dni – najbliższy termin, to 17.02.2017r.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Cennik

KONSULTACJA
Konsultacja z chirurgii plastycznej
150 zł
LIPOSUKCJA
Liposukcja brzucha
8 500zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie