Diagnostyka nietolerancji pokarmowych

Najważniejsze informacje

  • nietolerancje pokarmowe są częstymi przyczynami wielu dolegliwości: reakcji alergicznych, złego trawienia i zaburzonego wchłaniania pokarmów, stanów zapalnych, a nawet otyłości czy cukrzycy;
  • w naszym ośrodku w C.H. Turzyn oferujemy badania pod kątem nietolerancji pokarmowych;
  • dzięki badaniom i zmianie nawyków żywieniowych, czyli doborowi odpowiedniej diety, nasz organizm może wrócić do równowagi;

 

Nietolerancje pokarmowe

Nietolerancje pokarmowe

Nietolerancje pokarmowe są coraz częściej występującym schorzeniem i mogą zostać wywołane poprzez powszechnie znane i popularne produkty żywnościowe. Prawidłowo działająca bariera ochronna w jelitach działa jak filtr, który przepuszcza do organizmu odpowiednie cząstki pokarmu.

Uszkodzenie bariery jelitowej (np. lekami, nieodpowiednią dietą itp.) powoduje, że niewłaściwie strawione cząstki pokarmu przedostają się do krwi i są rozpoznawane jako elementy obce. Organizm reaguje na taką cząstkę pokarmu jak na intruza, więc chce go wyeliminować. Dlatego też nietolerancja pokarmowa może objawiać się reakcją alergiczną – wysypką, katarem, biegunkami, problemami z trawieniem i innymi przykrymi dolegliwościami.

Badania

ImuPro – jest to badanie krwi, wykrywające przeciwciała IgG wytwarzane przez organizm przeciwko spożywanym powszechnie produktom żywnościowym. Rodzaje badań ImuPro:

ImuPro Screen –  obejmuje 22 składniki pokarmowe i jest testem skierowanym przede wszystkim do wstępnej diagnostyki oraz badań kontrolnych.

ImuPro Screen +   analizowanych jest 44 najważniejszych pokarmów; badanie przeznaczone zarówno dla małych dzieci, jak i dla dorosłych.

ImuPro Basic – jest to podstawowy zestaw do wykonania przez osoby dorosłe,  który poddaje ocenie 90 antygenów pokarmowych.

ImuPro Complete – uwzględnia ocenę bardzo szerokiego spektrum 271 antygenów, w tym konswerwantów i przypraw. Umożliwia stworzenie szczegółowego profilu immunologicznego żywności.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
Katarzyna Piotrowska - 08:00 - 20:00 - 08:00 - 20:00 -

*mgr Kasia Piotrowska przyjmuje w czwartki również od 16:30 do 21:00 – o aktualne zmiany prosimy pytać w rejestracji

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

PON WT ŚR CZW PT
Katarzyna Piotrowska - - 08:00 - 20:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom

Cennik

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych
ImuPro Screen (badanie z konsultacją dietetyczną)
500 zł
ImuPro Screen (badanie)
350 zł
ImuPro Screen + (badanie z konsultacją dietetyczną)
680 zł
ImuPro Screen + (badanie)
530 zł
ImuPro Basic (badanie z konsultacją dietetyczną)
1150 zł
ImuPro Basic (badanie)
1000 zł
ImuPro Complete (badanie z konsultacją dietetyczną)
1950 zł
ImuPro Complete (badanie)
1800 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.