Dr Lipiński i dr Kominiak na konferencjach specjalistów

Dr n. med. Andrzej Lipiński, specjalista okulista, oraz dr Piotr Kominiak, specjalista ortopeda, w ostatnim czasie brali niezależnie udział w dwóch konferencjach naukowych. Dla każdego z nich to odmienne doświadczenia i indywidualny rozwój. Jak to możliwe, że po tylu latach doświadczeń wciąż dążą do rozwoju?

Dwie konferencje i zupełnie dwa oblicza medycyny.

dr Lipiński i dr Wiącek w ParyzuDr Lipiński uczestniczył w konferencji ISSOCT (International Swept&Source OCT and Angiography Conference) w Paryżu. Udział brało w niej 420 delegatów z całego świata, z 44 krajów. Cała konferencja składała się z paneli dyskusyjnych i wystąpień. Jako jedyny z Polski swój udział w dyskusji miał dr n. med. Andrzej Lipiński. Dyskusja toczyła się w głównej mierze wokół angiografii fluoresceinowej oraz tzw. angio-OCT, nowoczesnej metody obrazowania.

Z kolei dr Piotr Kominiak był uczestnikiem w konferencji szkoleniowej w Poznaniu. Dotyczyło ono protezy stawu barkowego, a same wykłady i kurs prowadził profl. Ofer Levy z Londynu, który jest twórcą tej protezy. Protezę taką stosujemy o osób starszych, których staw barkowy jest zniszczony, a mięśnie wokół niego niewydolne. W szkoleniu brało udział około 30 uczestników z Europy, w tym tylko 5 osób z Polski.

My ze swojej strony ogromnie cieszymy się, kiedy nasi lekarze są uczestnikami ważnych w świecie medycyny wydarzeń i szkoleń. To znak, że wciąż dążymy do jeszcze lepszego poziomu medycyny i rozwijamy się nieustannie wraz z nią.

 

dr Lipiński podczas dyskusji w ParyżuCertyfikat dra Kominiaka