Dla Panów – USG prostaty przez powłoki brzuszne

Boisz się badania prostaty, bo kojarzy Ci się z USG transrektalnym i chcesz tego za wszelką cenę uniknąć. A czas leci. Odkładasz badanie na kiedyś, bo ‚Ciebie na pewno to nie dotyczy’. Kiedy jest za późno, wpadasz w panikę bo diagnoza brzmi „rak prostaty”. Przyjdź na badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne. To badanie profilaktyczne pozwoli Ci spać spokojnie. Kiedy może być wykonywane?

Prostata, inaczej nazywana grukołem krokowym lub sterczem, może być diagnozowana za pomocą USG prostaty, czyli badania ultrasonograficznego. Badanie może być przeprowadzone dwiema metodami: przez powłoki brzuszne oraz przez odbyt (tzw. USG transrektalne).

Najczęściej USG przez powłoki brzuszne wykonywane jest na etapie diagnostyki pod kątem przerostu gruczołu krokowego (prostaty) i polega właśnie na ocenie jego wielkości. Ważne jest, aby podczas badania przez powłoki brzuszne mieć wypełniony pęcherz, a więc przed badaniem wypić około 1,5l wody.

Natomiast USG transrektalne wykonuje się na zlecenie lekarza urologa, najczęściej przy podejrzeniu raka gruczołu krokowego, a więc już na etapie, którego chcemy uniknąć.

Wszystkich Panów zapraszamy na profilaktyczne badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne – to doskonały prezent dla samego siebie, bo dbanie o swoje zdrowie powinno być priorytetem. Badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne wykonuje lekarz radiolog – dr Sitkiewicz-Krystosiak.

Do końca listopada zapraszamy na badanie USG przez powłoki brzuszne w cenie 139 zł zamiast 170 zł.

Jeżeli istnieją już wskazania do wykonania USG transrektalnego, zapraszamy do naszych urologów, którzy w razie konieczności zajmą się nie tylko diagnostyką, ale także leczeniem.

Zapisz